تبلیغات
all-applications - دوبله ی برعکس یا داب اسمش

all-applications

چهارشنبه 7 بهمن 1394

دوبله ی برعکس یا داب اسمش

نویسنده: میهن رجیستر   

به گزارش پایگاه خبری محیط مجازی ایران فیمنا؛ عبارت معروف ی بین اندیشمندان انگلیسی زبان معروف است که می‌گویند: مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود، مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود، مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود، مراقب عادتت باش که شخصیت ت می‌شود، مراقب فرد ت باش که سرنوشتت می‌شود. علمای متقدم، تربیت را فن تشکیل عادت می‌دانستند و معتقد بودند که چنانچه از سن پایین افراد ملزم به انجام کارهایی شوند و این موارد تبدیل به عادت شود، تربیت شکل می‌گیرد. مولوی در این زمینه می‌گوید:
خاربن در قوت برخاستن
خارکن در سستی در کاستن

داب اسمش فارسی


عادت به مصرف از تکنولوژی هم از این قاعده ممکن است مستثنی نباشد، دیر زمانی نبود که با ورود تلفن‌های همراه ویژگی‌های زندگی افراد دستخوش تغییرات بسیاری شد. ارسال مطالب طنز جـک از طریق پیامک، برنامه ‌های چت و اخیرا استفاده از شبکه‌های اجتماعی به نوعی بالا‌ترین کارکرد را فارغ از اینکه وسائل چه باشد به اختصاص داده است. ممکن است وجه مشترک تمام این‌ها به عنوان آسیب مصرف ناصحیح از تکنولوژی برای استهزاء و تمسخر فرد ی و قومیتی یابقیه امور لغوی که وجود دارند، دانست. بحث لمپنیسم با این عنوان به طور جدی برای نخستین بار در حدود ۱۵۰ سال پیش بیان شد. جامعه‌شناسان منظور از لمپن‌ها را گروهی می‌دانستند که به هرج و مرج اغتشاش اجتماعی دامن می‌زنند اما حرکاتشان خاستگاه ایدئولوژیک ندارد، لمپن‌ها با رفتارهایی مثل آرایـش و پوشش خلاف عرف غیر معمول و برخی حرکت‌های نمایش تخریبی، را به جامعه معرفی کرده و در تعارضات داخلی طبقات اجتماع نقش بد بازی می‌کنند.
دابسمش ترکیب لمپنیسم و محیط مجازی

داب اسمش,داب اسمش فارسی,داب اسمش جدید

جولان لمپنسیم در محیط مجازی هر روز با روش‌های نو ی در جامعه یا فضای مجازی شیوع پیدا می‌‌کند. مدتی است که کلیپ‌های عجیب و غریبی معروف به « دابسمش » پا به شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌اند و مدام در حال دست به دست شدن هستند . عده‌ای جوان یا حتی نوجوان از عجیب‌ترین و مسخره‌ترین روش‌ها جهت ساختن کلیپ‌های طنز همراه با لودگی مصرف می‌کنند و هر شخصیت ، مفهوم و هر چیزی که را بخواهند مورد استهزاء و تمسخر قرار می‌دهند.

Dubasmash از لحاظ لغوی به معنای دوبله درهم کوبیه یا پرس‌شده و به قول فرد ان ایرانی «دوبله برعکس» است، یک سرویس میزبانی فیلـم است که بر روی گوشی‌ها تبلت‌هایی که از سیـستم ‌علت ‌های آی‌اواس و android مصرف می‌کنند اجرا می‌شود. این نرم افزار کاربر دی آلمانی در اواخر سال ۲۰۱۴ به رتبه اول دریافت نرم‌افزار در کشور آلمان دست یافت کمی بعد در ۲۹ کشور جهان دارای این رتبه شد. در ابتدای سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۰ میلیون بار در ۱۹۲ کشور جهان دریافت شد. دابسمش در ایران به نرم‌افزار متداولی تبدیل شده و صفحه اختصاصی دابسمش فارسی در اینستا‌گرام بیش از سیصد هزار دنبال کننده دارد.
دابسمش جایگزین عکس‌های سلفی

این برنامه فرد دی در زمانی ارائه شده بود که تب گرفتن عکس‌های سلفی فرونشسته و نسبتا به امری عادی تبدیل شده بود. به نوعی دابسمش ورژن تر از سلفی است که قاعدتا باید بانمک باشد ولی علی الظاهر این بانمکی به میزان لودگی رسیده است.

دابسمش شیوه کار ساده‌ای دارد به این صورت که فرد ان موزیک یا صوت مورد علاقه را از لیستی انتخاب کرده و همزمان با پخش آن لب می‌زنند یا پارت ی از فیلـم یا کیپی را انتخاب کرده به جای فرد ‌های آن حرف می‌کنند. به این ترتیب با طی چند وهله آسان صوت عکس با ترکیب شده و کلیپ ساده‌ای ساخته می‌شود. این امکان به نوع زیاد جذاب است که شما بتوانید به جای شخصیت محبوب خود در فیلم زیبا یا کارتونی لب بزنید بتوانید از این تجربه کلیپی هیجان انگیز بسازید. اما نکته نگران کننده این است که به جای بهره‌برداری مناسب از این امکانات وسائل ‌ها در کشور ما همواره از بد‌ترین شکل ممکن آن‌ها مصرف می‌کنیم.
تب دابسمش در بین چهره‌های مشهور

کافی است در گروه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی که عضو هستید گشت‌و‌گذار کوتاهی داشته باشید قطعا ً چند کلیپ عجیب و بی‌سر ته را خواهید یافت. چند جوان با پوشیدن ‌های بچه‌گانه، یک دختر انه یا خارج از شئون اخلاقی، ظاهر شده و شروع به لودگی و حرکات جلف می‌کنند. به این صورت پای کلیپ‌های دابس‌مشی این افراد مستعد لمپنیسم به گوشی‌های ما به راحتی باز شده است.

با نقد تعدادی از دابسمش های ایرانی درخواهید یافت که اباحه‌گری بسیاری در این کلیپ‌ها وجود دارد که نه فقط با فرهنگ جاری کشور ما سازگار نیست بلکه در تضاد است نه تنها از مرزهای حیا و عفت عبور کرده ‌اند، بلکه حداقل قیدهای اخلاقی مرسوم غربی غیراسلامی را هم رعایت نمی‌کنند. متاسفانه بایستی گفت اخیرا تب دابسمش در بین چهره‌های معروف هنری ورزشی نیز باز شده و با جستجو کوتاه در اینترنت می‌توانید کلیپ‌های این افراد را مشاهده بکنید .
دابسمش افراد جامعه را به سمت هزل هجو گرایش می‌دهد

در نگاه اول ممکن است بتوان به آن‌ها خندید و شاد بودن لحظه‌ای را توجیه مناسبی دانست ولی تمایل خندیدن به این کلیپ‌ها در مراحل بعدی متذکر سازندگانشان خواهد شد. این سؤال قطعا ً به ذهن خطور خواهد کرد که چطور شخصیت تعداد محدودی از افراد جامعه ما این‌قدر تنزل پیداکرده که دست به چنین رفتارهایی می‌‌زنند؟

دکتر مجید ابهری استاد روان‌شناسی در مورد علل و پیامدهای رواج چنین پدیده‌هایی در محیط مجازی می‌گوید: ورود به فضای مجازی به دلیل نبود راهنمای ‌های کافی در کشور ما عوارضی را به جامعه تحمیل می‌کند که یکی از آن‌ها هویت تقلبی است. بسیاری از افرادی که در فضای مجازی دارند اسم، جنسیت حتی شغل جعلی دارند. دابسمش تنها کاری که ازنظر رفتار‌شناسی جهت جامعه ما انجام می‌دهد این است که آن‌ها را به هزل هجو گرایش می‌دهد شخصیت اصلی آن‌ها را به گیم می‌گیرد.

وی در ادامه می‌افزاید: جوانانی که امروز به دابسمش روی آورده‌اند در آینده می‌خواهند پدر و مادر شوند. با به‌جای گذاشتن چنین آثاری آینده خودشان را تخریب خواهند کرد. دابسمش را جهت یک سری کار ‌های هنری ایجاد کرده ‌اند نه اینکه امروز ما برای تفریح سرگرمی از آن استفاده کنیم. متأسفانه هویت آینده مدیریتی دختر ان پسران ما با این حرکت تخریب خواهد شد.

خداوند متعال در آیه ۳۰ سوره حج بیان می‌فرماید: «وَ اجتَنِبوا قَولَ الزّورِ»، از گفتار باطل اجتناب ورزید. در تفسیر «قول زور» بعضى از مفسران آن را اشاره به کیفیت «لبیک» گفتن مشرکان در مراسم حج در جاهلیت دانسته‌اند. زیرا آن‌ها «لبیک» را که آیینه تمام نماى توحید یگانه‌پرستی است آن‌چنان تحریف کرده بودند که مشتمل بر زننده‌ترین تعبیرات شرک‌آلود شده بود. با توجّه به تفسیر این آیه هر سخن باطل بیهوده مصداق قول «زور» است که در اصل به مفهوم سخن دروغ باطل و خارج از میزان اعتدال می‌باشد. مفهوم این آیه بدین صورت است که به آدم امر می‌کند که از هرگونه گفتار باطل بیهوده به هر نوع و کیفیتی که هست می بایست دوری کرد.

پیامک، چت، شبکه‌های اجتماعی، عکـس سلفی و دابسمش و… تربیت افراد جامعه ما را مخدوش کرده ‌اند و این روند سرعت زیاد بالایی به گرفته است مدام با ارائه برنامه ‌های جدید و باقابلیت‌های تازه در حال شتاب‌گیری هستند . رفتار، گفتار و سبک زندگی جامعه ما متأثر از این تغییرات شده است ما در مقابل تنها نظاره‌گر هستیم. جای تأسف دارد که بسیاری از والدین نمی‌دانند فرزندانشان مشغول به تهیه چنین کلیپ‌هایی هستند و متأسفانه در ارتباط با چند نفر از جامعه‌شناسان متخصصان علوم رفتاری آن‌ها نیز اطلاعی از دابسمش این نوع کلیپ‌ها نداشتند. تمام ما اگر معتقد باشیم که چنین مطالبی مصداق گفتار باطل هستند پس اجتناب از دریافت یا به اشتراک گذاشتن چنین موارد ی می‌تواند لمپن‌های مجازی را به انزوا بکشاند./نسیم آنلاین

گویا این انرژی مخفی شده در بین افراد که به نوعی با لودگی لمپنیسم ممزوج شده و در قاب هایی از قبیل دابسمش غیره نمود بیرونی پیدا می نماید ، با زبان بی زبانی فریادِ تمنای فرهنگ و خط مشیی را سر می دهد که متناسب با معیارهای داخلی، جهت تخلیه سالم و هنجارمندش است. به فرموده فرمانبردار فرزانه انقلاب ارزش “محیط مجازی” به اندازه ارزش “انقلاب اسلامی” است. جواب به این تمناهای پنهان امروز بیش از پیش احساس می شود، عزم ی ملی را می طلبد.

نظرات() 
foot issues
شنبه 18 شهریور 1396 03:28 ب.ظ
Very good info. Lucky me I discovered your site by accident (stumbleupon).

I have book-marked it for later!
http://jessiakirschman.jimdo.com/2015/06/27/hammertoes-treatment-options/
دوشنبه 5 تیر 1396 12:50 ق.ظ
We are a bunch of volunteers and starting a brand new scheme in our community.

Your site provided us with valuable information to work on. You've done an impressive activity and our whole community will be
thankful to you.
https://hannavaros.wordpress.com/2015/01/02/symptoms-of-sweaty-feet
جمعه 29 اردیبهشت 1396 11:44 ق.ظ
It's really a great and helpful piece of information. I am satisfied that
you simply shared this useful info with us.

Please stay us informed like this. Thank you for
sharing.
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 04:06 ب.ظ
Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring
on other sites? I have a blog centered on the same
ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my subscribers would appreciate your work.
If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.
گردنبند مرغ آمین
شنبه 10 بهمن 1394 10:54 ق.ظ
با سلام

گردنبند مرغ آمین

از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد

با جنس استیل عالی

طراحی بی نظیر و شگفت انگیز

گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت

نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای

جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

داکت بزرگنمایی تصویر موبایل
پنجشنبه 8 بهمن 1394 10:18 ق.ظ
با سلام

داکت بزرگنمایی تصویر موبایل

محصولی کاربردی برای مشاهده فیلم، کلیپ، تصاویر و ... از روی موبایل در سایز بزرگ

کاهش خستگی و سوزش چشم در اثر نگاه کرن طولانی مدت به صفحه موبایل

قابل استفاده برای تمام گوشی های موبایل و تبلت ها

بدون نیاز به نصب نرم افزار و ...

بدون نیاز به برق و باطری

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :