تبلیغات
all-applications - معرفی صفحات وب ASP.Net، شروع کار

all-applications

سه شنبه 24 فروردین 1395

معرفی صفحات وب ASP.Net، شروع کار

نویسنده: میهن رجیستر   

این راهنمای ی پروگرام به شما یک نظر کلی درباره صفحات وب ASP.Net (ورژن 2 یا بالاتر) و ترکیب Razor ارائه می دهد، یک چارچوب کم ارزش تر برای ایجاد وب وبسایت های پویا. این آموزش همچنین WebMatrix را معرفی می نماید که یک وسائل برای ایجاد صفحات و وب سایت ها است .

آموزش asp.net mvc

آموزش asp.net,آموزش asp.net mvc,آموزش asp.net با c#,clicksite.ir

سطح: برای صفحات وب ASP.Net

مهارت های پذیرفته شده: HTML و CSS پایه

آنچه شما در اولین روش از مجموعه فراخواهید گرفت:

فن آوری صفحات وب ASP.Net چیست و برای چه کاری است .

WebMatrix چیست.

پروگرام ها را چگونه نصب کنیم.

چگونه با مصرف از WebMatrix وب وب سایت ایجاد کنیم.

معین ه ها و فن آوری های مورد بحث:

Microsoft Web Platform Installer.

WebMatrix.

.cshtml pages

این روش را Mike Pope نوشته آن را FitzMacken جهت Microsoft WebMatrix 3 آپدیت کرده است.

ورژن های پروگرام ی مصرف شده در این روش

آنچه شما می بایست بدانید :

فرض می کنیم که شما با موارد زیر آشنا هستید:

HTML. به طور تخصصی کامل ضروری نیست. ما HTML را توضیح نخواهیم داد اما از مطالب پیچیده هم استفاده نخواهیم کرد. لینک هایی را برای روش HTML ارائه خواهیم داد که تصور می کنیم مفید خواهند بود.

Cascading style sheets (CSS) .درست مانند HTML

نظریات پایه ی دیتابیس. چنانچه از یک برگه ی وسیع جهت داده استفاده کرده و داده را ذخیره فیلتر کرده اید، در واقع وهله ی تخصصی است که جهت این مجموعه آموزش ی در نظر گرفته ایم.

همین طور فرض می کنیم که شما به یادگیری برنامـه نویسی پایه هم علاقمند هستید. صفحات وب ASP.NET از زبان برنامـه نویسی C# استفاده می کنند. شما به هیچ زمینه ای جهت پروگرام نویسی، به جز علاقمندی به آن، احتیاجی ندارید. اگر قبلا در صفحه ی وب javascript نوشته باشید، زمینه ی بسیاری در این مورد به دست آورده اید.

مد نظر داشته باشید که چنانچه با پروگرام نویسی آشنا باشید، ممکن است متوجه شوید که این روش به آهستگی پیش می رود، در حالیکه ما برنامـه نویسانی با سرعت بالاتر می آوریم، همان گونه که چند آموزش اول را پشت سر گذاشتیم، گرچه پروگرام های پایه ی کمتری برای شرح وجد خواهند داشت موارد با سرعت پیش خواهند رفت.

چه چیزی لازم دارید؟

در اینجا موارد ی را می بینید که نیاز خواهید داشت:

رایانه ی که اجرا کننده ی Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 و یا Windows Server 2012 باشد.

یک اتصال اینترنت زنده

مدیریت ایمنی ( که برای فرایند نصب ضروری است )

ASP.NET Web pages چیست؟

ASP.NET Web Pages چارچوبی است که جهت ایجاد صفحات وب پویا می توانید از آن استفاده بکنید . صفحه ی آسان ی وب HTML استاتیک است . محتوای آن با HTML markup ثابت معین می شود که در صفحه وجود دارد. صفحات پویا، مانند آنچه با ASP.NET Web Pages ایجاد کردید، به شما اجازه می دهند تا محتوای صفحه را با مصرف از کد روی پرواز ایجاد بکنید .

صفحات پویا به شما اجازه می دهند تا انواع کار ها را انجام دهید. شما می توانید با استفاده ازفرم از یوزر ورودی بخواهید پس آنچه را که صفحه نمایش می دهد، تغییر دهید. می توانید از یوزر اطلاعات بگیرید، آن را در یک دیتابیس ذخیره بکنید و پس آن را بعدها لیست بکنید . شما می توانید ازسایت خود ایمیل ارسال بکنید و می توانید با دیگر سرویس ها روی وب کنش داشته باشید (برای مثال سرویس طراحی) صفحاتی تولید بکنید که اطلاعاتی از آن منایع تلفیق می کنند.

WebMatrix چیشت؟

WebMatrix وسائل ی است که ویرایشگر صفحه ی وب، کارایی دیتابیس، یک سرور وب جهت تست صفحات خصوصیات یی برای انتشار وب سایت شما به اینترنت را تلفیق می نماید . WebMatrix رایگان است و نصب استفاده از آن آسان است . ( تنها برای صفحات آسان ی HTML فن آوریهای دیگری مانند PHP کار می نماید .)

در واقع شما برای کار با ASP.NET Web Pages مجبور به استفاده از WebMatrix نیستید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از ویرایشگر متن صفحاتی ایجاد بکنید با استفاده از سرور وب که به آن دسترسی دارید، صفحات را تست بکنید . به هرحال WebMatrix تمام ی اینها را زیاد آسان می نماید ، پس این روش ها از WebMatrix مصرف خواهد کرد.

در مورد این روش ها:

این مجموعه ی آموزش ی یک مقدمه به چگونگی مصرف از ASP.NET Web Pages است . در این مجموعه ی مقدماتی به طور کل 9 آموزش وجود دارد. این روش بخشی از مجموعه ی آموزش ی است که شما را از ASP.NET Web Pages مقدماتی به ایجاد وب سایت های پیشرفته و پیشرفته می رساند.

تمرکز اولین بخش برروی ارائه ی مبانی چگونگی مصرف از ASP.NET Web Pages به شما است . وقت ی که این بخش کامل شد می توانید با مجموعه های راهنمای ی کار بکنید که معین می نماید پروگرام در کجا به انتها برسد صفحات وب را با عمق کشف می نماید .

ما به دلخواه وارد شرح ات عمیق می شویم. هرزمان موردی را مربوط به این روش نمایش می دهیم، همیشه راهی را انتخاب می کنیم که تصور می شود بهتریـن راه درک مطلب است . بعدها موارد روش ی وارد موارد عمیق تری می شوند و دیدگاه های تاثیر گذار تر کارآمدتری را به شما ارائه می دهند (همچنین سرگرم کننده تر). اما لازم ه ی آن روش ها درک مفاهیم پایه است .

مجموعه ی روش ی که شروع کرده اید، خصوصیات ی آموزش ی را که در ادامه ارائه شده اند، تحت پوشش قرار می دهد:

مقدمه دریافت موارد نصب شده (که در روش ی است که آن را می خوانید.)

پروگرام نویسی ASP.NET Web Pages بیسیک

ایجاد یک دیتابیس

ایجاد و پردازش ورودی یک یوزر

افزودن، آپدیت کردن حذف داده

چه چیزی ایجاد خواهید کرد؟

این روش موارد را حول یک وب وبسایت تنظیم می نماید که می تواند فیلم جذاب هایی را که رفیق دارید، لیست نماید . شما قادر خواهید بود فیلم دیدنی هایی را وارد کرده ، ویرایش بکنید و آنها را لیست بکنید . در اینجا دو صفحه ارائه شده اند که در تنظیم این مجموعه ایجاد خواهید کرد. نیز صفحه ای را می بینید که به شما اجازه می دهد اطلاعات جدید مربوط به فیلم دیدنی را در سایت خود وارد بکنید .مجموعه های آموزش بعدی روی این مجموعه ساخـته شده و عملکرده ای بیشتری اضافه می کنند، از عبارت آپلود کردن تصاویر، مجوز ی افراد جهت ورود به سیـستم ، ارسال پست الکترونیکی و تلفیق با رسانه های اجتماعی.

زیاد خوب ، اجازه بدهید که شروع کنیم.

نصب موارد :

شما می توانید هر چیزی را با استفاده از سکوی نصب کننده ی وب در مایکروسافت نصب بکنید . در نتیجه نصب کننده را نصب بکنید سبعد از آن برای نصب هر چیزی مصرف بکنید .

برای استفاده از صفحات وب حداقل می بایست Windows XP و SP3 یا Windows Server 2008 و بالاتر را داشته باشید.

در Web Pages page وب وبسایت ASP.NET روی Install کلیک بکنید .قبل از نصب WebMatrix از شما خواسته می شود که اصطلاحات مجوز و جمله خصوصی را قبول بکنید .روی Run کلیک کرده تا نصب را شروع کنید. (اگر می خواهید نصب کننده را ذخیره بکنید روی Save کلیک کرده پس نصب کننده را از فولدر، مکانی که آن را نصب کرده اید، اجرا بکنید .)سکوی نصب کننده ی وب ظاهر می شود که برای نصب WebMatrix آماده است . روی Install کلیک بکنید .فرایند نصب آنچه را که بایستی روی رایانه شما نصب شده باشد را ارائه داد ه فرایند نصب را شروع می نماید . بسته به آنچه دقیقا می بایست نصب شود، فرایند می تواند در هرجایی از چند دقیقه ی کوتاه تا چندین دقیقه طول بکشد. I Accept را گزینش بکنید تا موارد مجوز را گزینش بکنید .

Hello WebMatrix:

وقتی که نصب کامل می شود، فرایند نصب می تواند WebMatrix را به طور اتوماتیک شروع نماید. چنانچه این اتفاق نیفتاد در ویندوز از منوی Start، مورد Microsoft WebMatrix را شروع نمایید.

وقتی که WebMatrix را برای اولین بار شروع کنید، شانسی جهت ورود به Microsoft Azure با اکانت مایکروسافت خود به شما داده می شود. با ورود به سیستم 10 وب سایت رایگان از طریق Azure دریافت خواهید کرد. این سایت های رایگان یک راه مانسب برای آزمایش وب سایت هایتان به شما ارائه می دهند. اگر اکانت AZURE ندارید اما حق اشتراک MSDN دارید، می توانید ویژگی ها ی حق اشتراک MSDN را فعال بکنید . در غیر اینصورت تنها ظرف دو دقیقه می توانید اکانت آزمایش ی آزاد ایجاد بکنید .

لازم نیست هم اکنون برای ادامه با این روش وارد سیستم شوید. اگر هم اکنون وارد سیستم نشوید، مورد ی ورود را برای بعدها هنوز خواهید داشت. آخرین مورد مربوط به این سری آموزش ی چگونگی تنظیم وب سایت خود به Azure است . پس نیاز است جهت کامل کردن آن موضوع وارد سیسـتم شوید. در این مورد می توانید با اکانت مایکروسافت وارد سیسـتم شوید و هم می توانید روی مورد ی Not Now واقع در گوشه ی سمت راست پایین کلیک بکنید .جهت شروع یک وب وب سایت خالی ایجاد کرده و یک صفحه به آن اضافه بکنید . در آموزش بعدی در این مجموعه شما با یکی از الگوهای داخلی وب وب سایت گیم خواهید کرد.

در پنجره ی Start روی New کلیک بکنید .

الگوها فایـل ها صفحات پیش تهیه و تولید ای جهت انواع مختلف وب وبسایت ها هستند . برای مشاهده ی تمام ی الگوهای پیش فرض موجود مورد ی Template Gallery را انتخاب بکنید .

دز پنجره ی Quick Start جمله Empty Site از گروه ASP.NET را انتخاب کرده سایت جدید را با عنوان "WebPagesMovies" نام گذاری بکنید .

روی Next کلیک بکنید .

اگر وارد اکانت مایکروسافت خود شده اید، شانس ایجاد وب سایت در Windows Azure به شما داده خواهد شد. بر اساس نام سایت شما، نام پیش فرض WebPagesMovies.azurewebsites.net پیشنهاد می شود. به هرحال عجیب این است که این نام در ویندوز Azure وجود ندارد. برای راحتی Skip را انتخاب بکنید تا راه ایجاد وب سایت روی پنجره ی Azure را هم اکنون کوتاه بکنید . بعدها در این سری سایت هایی را روی ویندوز Azure منتشر خواهیم کرد.

WebMatrix وب سایت را ایجاد کرده باز می نماید .

در بالا یک نوار وسائل Quick Access و یک حاشیه وجود دارد. در پایین سمت چپ، انتخاب گر workspace را می بینید، جایی که بین تسک ها تغییر میکنید (Site, Files, Databases, Reports). در سمت راست پین محتوا برای ویرایشگر و گزارش ها وجود دارد. در بخش پایین نیز یک نوار هشدار برای پیام ها مشاهده می بکنید . با پیش رفتن در این آموزش ها، موارد در مورد WebMatrix و خصوصیات ی آن فراخواهید گرفت.

ایجاد صفحه ی وب:

جهت آشنایی با WebMatrix ASP.NET Web Pages صفحه ی آسان ایجاد خواهید کرد. در گزینش گر workspace، مورد ی Files را انتخاب بکنید ، این workspace به شما مجوز می دهد تا با فایـل ها فولدرها کار بکنید . پین سمت چپ ساختار فایل وب سایت شما را نشان می دهد. حاشیه عوض می شود تا تسک های مربوط به فایـل را نشان دهد.

در حاشیه روی فلش زیر New پس روی New File کلیک بکنید .

WebMatrix لیستی از انواع فایـل را نشان می دهد. CSHTML را گزینش کرده و در باکس Name جمله "HelloWorld" را تایپ بکنید . صفحه ی CSHTML در واقع یک صفحه ی ASP.NET Web Pages است .روی OK کلیک بکنید .

WebMatrix صفحه را ایجاد کرده و آن را در ویرایشگر باز می نماید .

همان گونه که می بینید عموما صفحه حاوی مارک اپ های آسان ی HTML است ، به جز بلوک در پارت بالا که شبیه مورد زیر است :

@که این مورد، همان گونه که به طور مختصر مشاهده خواهید کرد، جهت اضافه کردن کد است . مد نظر داشته باشید که بخش های مختلف صفحه – عنصر نام، خصوصیات ، متن به علاوه بلوک در بخش بالا- تمام رنگ های مختلف ی می باشند . این syntax highlighting نامیده می شود و واضح ساختن هر چیزی را آسانتر می نماید . این مورد یکی از خصوصیات یی است که کار با صفحات وب در WebMatrix را آسانتر می نماید .

نظرات() 
kandisdomkowski.weebly.com
دوشنبه 1 خرداد 1396 11:26 ب.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get three emails with the same comment.

Is there any way you can remove people from that service?
Many thanks!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 05:43 ق.ظ
Great article, just what I was looking for.
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 07:54 ب.ظ
Your style is so unique in comparison to other people I have read
stuff from. Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :